De training/cursus vormt de basiskennis van wijn. Je krijgt toegankelijke en overzichtelijke informatie over de meest belangrijke aspecten van wijn. Je proeft verschillende wijnen, je ontdekt de wijngebieden. Per training/cursus worden ca 15 wijnen geproefd en besproken. Voor het theorie deel wordt gebruikgemaakt van E-learning. Toegang van deze online training ontvang je direct na inschrijving! Zo kun je gelijk aan de slag! De training bestaat uit één dag (van 10.00 tot 16.00 uur) Op sommige locaties zal de training in drie avonden worden gegeven.
Dagopleiding:
Aanvang: 10.00 uur – 16.00 uur.
Duur: 1 dag (LET OP: examen is niet inbegrepen)
Lesdagen: Maandag t/m Zaterdag.
Avondopleiding:
Aanvang: 17.00 uur – 22.00 uur.
Duur: 1 avond (LET OP: examen is niet inbegrepen)
Lesdagen: Maandag t/m Zaterdag
Programma:
- Wat is wijn?
- Wat zijn de kwaliteitsbepalende factoren van wijn?
- Proeven van wijnen ‘Smaak van wijn”.
- Wijn en wijntypes
- Wijn en wetgeving
- Wijn en wetgeving
- Proeven van wijnen met spijzen
Licentie duur E-learning: De duur van de licentie van het E-Learning programma is 4 maanden. Na deze periode stop de licentie automatisch.
Voor Wie?
Voor wie is deze Basis wijntraining?
Deze basis wijntraining is geschikt voor medewerkers in horeca, wijnhandels, supermarkten en groothandel. Ook is deze wijntraining prima geschikt voor de enthousiaste thuis hobby kok en wijnliefhebber. Je hebt geen vooropleiding of uitgebreide wijnkennis nodig om mee te kunnen doen.
Tijdens de training/cursus komen de volgende onderwerpen aan bod:
√ De wijngebieden in de wereld.
√Smaak van wijn, smaakfactoren, wijnbouw en vinificatie
√Karakteristieken van druivenrassen en wijngebieden.
√Kwaliteitsverschillen herkennen.
√Alles over wijnwetgeving.
Wat kun je er mee na deze SVH wijn 2 training?
√ Zelfverzekerd kun je advies geven over wijn!
√ Je kunt de belangrijkste druivenrassen herkennen!
√ Je weet het verschil tussen wijnen te benoemen!
√ Verkoop van wijn stijgt door de opgedane kennis!

